Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá

8.8Erinomainen2459 arvostelua
Rotonda de los Elefantes, Avenida del Sol, 195, Benalmádena, Espanja

Majoitustiedot

Sijainti

Malagan provinssin rannat ja Carvajalin ranta sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä perheystävällinen hotelli sijaitsee 3,9 km:n päässä kohteesta Los Bolichesin ranta ja 8,1 km:n päässä kohteesta Benalmádenan venesatama.

Ravintola

Nauti ruoista hotellin ravintolassa nimeltä Maeva, joka on yksi majoituspaikan 3 ravintolasta. Tämän ravintolan erikoisuuksiin kuuluu paikallinen ja kansainvälinen keittiö. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) ja kahvila. Käytössäsi on allasbaari sekä 2 baaria. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–11.00.

Huoneet

Tässä majoituspaikassa on 328 viihtyisää ja ilmastoitua huonetta. Huoneiden varusteluun kuuluu muun muassa keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja liesi. Jokaisessa huoneessa on parveke. Mukavuuksiin kuuluu taulutelevisio ja satelliittikanavat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja oleskelualue.

Muut tiedot

Täyden palvelun kylpylässä voit rentoutua esimerkiksi hieronnassa. Paikan päällä on lisäksi yökerho, ulkouima-allas sekä sisäuima-allas. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, pelihalli/-huone ja kiertoajelu-/lippupalvelu.

Seuraavat tilat on suljettu kausittain joka vuosi. Ne on suljettu 1. 11ta – 31. 3ta: Vesipuisto

Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kielitaitoinen henkilökunta ja matkatavarasäilytys. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti.

Näytä enemmän

Mukavuudet

  • Oma pysäköintialue
  • Lapsille sopiva buffet
  • Huoneita/palveluja liikuntarajoitteisille
  • Aurinkoterassi
  • Uima-allas
Näytä kaikki
Haku
Matkustajat/huoneet2 matkustajat, 1 huone
Huone 1
Aikuiset(12+)2
Lisää lapsi
Ikä matkustushetkellä
Sylilapsi, 0-11 kuukautta
Sylilapsi, 12-23 kuukautta
2 vuotta
3 vuotta
4 vuotta
5 vuotta
6 vuotta
7 vuotta
8 vuotta
9 vuotta
10 vuotta
11 vuotta
Tulo
-
Lähtö
July 2026
MonTueWedThuFriSatSun12345678910111213141516171819202122232425262728293031

Huoneet

Sviitti, näkymä merelle7
Sviitti, näkymä merelle
  • 62 m²
  • Air conditioning
  • Bathroom amenities
  • Bathtub
  • Private bathroom
  • kitchenette
  • Television
Junior Suite Side Sea View7
Junior Suite Side Sea View
  • 62 m²
  • Air conditioning
  • Bathroom amenities
  • Bathtub
  • Private bathroom
  • kitchenette
  • Television
Junior Suite Front Sea View6
Junior Suite Front Sea View
  • 62 m²
  • Air conditioning
  • Bathroom amenities
  • Bathtub
  • Private bathroom
  • kitchenette
  • Television
Junior Suite6
Junior Suite
  • 62 m²
  • Air conditioning
  • Bathroom amenities
  • Bathtub
  • Private bathroom
  • kitchenette
  • Television

Samankaltaiset kiinteistöt

Mukavuudet hotellissa Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá

Suosituin

  • Oma pysäköintialue
  • Lapsille sopiva buffet
  • Huoneita/palveluja liikuntarajoitteisille
  • Aurinkoterassi
  • Uima-allas
  • Biljardi
  • Faksi/kopiokone (lisämaksu)
  • Päivittäinen siivous
  • 24h-vastaanotto

Parkkipaikka

  • Oma pysäköintialue
  • Pysäköinti
  • Pysäköinti paikan päällä

Lapset

  • Lapsille sopiva buffet
  • Lasten kerho
  • Lasten ulkopelivälineitä
  • Leikkikenttä

Esteettömyys

  • Huoneita/palveluja liikuntarajoitteisille
  • Pääsy pyörätuolilla

Ruoka ja juoma

  • Aurinkoterassi
  • Baari
  • Erikoisruokavalioiden menuja (pyynnöstä)
  • Hedelmiä
  • Huonepalvelu
  • Kahvila paikan päällä
  • Lounaspaketteja
  • Myyntiautomaatti (juomia)
  • Myyntiautomaatti (välipaloja)
  • Ravintola
  • Ruokakauppa paikan päällä
  • Snackbaari
  • Viiniä/kuohuviiniä (lisämaksu)

Uima-allas

  • Uima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Ulkouima-allas (ympärivuotinen)
  • Vesiliukumäki

Aktiviteetit

  • Biljardi
  • Darts-taulu (lisämaksu)
  • Hieronta
  • Iltaviihdettä
  • Keilailu (lisämaksu)
  • Live-musiikki/esitys
  • Live-urheilutapahtuma (lähetys)
  • Minigolf
  • Pelihuone
  • Pöytätennis
  • Pukukaapit fitness-/spa-tiloissa
  • Solarium
  • Spa- ja wellness-keskus
  • Viihdehenkilökunta

Medialaitteet ja teknologia

  • Faksi/kopiokone (lisämaksu)
  • Videovalvonta majoituspaikan ulkopuolella
  • Videovalvonta yleisissä tiloissa

Kylpyhuone

  • Kylpylä

Siivouspalvelut

  • Päivittäinen siivous
  • Pesula

Vastaanottopalvelu

  • 24h-vastaanotto
  • Matkatavarasäilytys
  • Nopea sisään-/uloskirjautuminen
  • Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen

Yleistä

  • Äänieristys huoneissa
  • Aurinkotuolit
  • Aurinkovarjot
  • Autonvuokraus
  • Hissi
  • Ilmastointi
  • Kaikki tilat savuttomia (julkiset ja yksityiset)
  • Kokous-/juhlatilat
  • Lämmitys
  • Pääsy avaimilla
  • Pääsy avainkortilla
  • Palosammuttimet
  • Palovaroittimet
  • Perhehuoneita
  • Retkipalvelu
  • Sähköajoneuvojen latausasema
  • Spa-palvelut
  • Tallelokero (lisämaksu)
  • Varashälytin
  • Vartija ympäri vuorokauden

Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá – usein kysytyt kysymykset

Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá?

Sisäänkirjautuminen: alkaen 14:00
Uloskirjautuminen: 12:00 saakka

Kuinka kaukana majoitus on lentokentältä?

Tämän majoituksen etäisyys on 13.16km lentokentältä lentokenttä Malaga.

Hyväksyykö Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá lemmikit?

Ei, Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá ei hyväksy lemmikkejä.

Mikä on hotellin Holiday World Polynesia, Affiliated by Meliá peruutuskäytäntö?

Peruutus- ja ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat majoitustyypin mukaan. Tarkista valintaa tehdessäsi, mitä ehtoja kuhunkin vaihtoehtoon liittyy.

Onko sinulla muuta kysyttävää?

Voit ottaa meihin yhteyttä Tarvitsen apua -osion kautta.

Turvallinen maksutapa